/ در عمومی, کار با کامپیوتر / توسط

پاک کردن رمز ویندوز ۷

اگر پسورد ویندوزتان را فراموش کردید نگران نباشید چرا که می تونید اون رو توی ۱۰ دقیقه با روش زیر پاک کنید،البته ناگفته نماند بنده روش های بسیاری را امتحان کردم و تقریبا از هیچ کدومشون نتیجه نگرفتم،روشی که در زیر برایتان شرح می دهم کاملا در ویندوز ۷ تست شده و نتیجه بخش بوده است.

……

۱-ابتدا DVD ویندوز ۷ را در داخل درایو کامپیوتر قرار داده و با restart نمودن سیستم، آن را از روی DVD  بوت کنید. (سختی این آموزش در همین مرحله است اگر بلد نیستید سیستمتان را بوت کنید بر روی اینجا کلیک کنید و این آموزش را کامل بخوانید)پس از بالا آمدن صفحه نصب ویندوز(مثل شکل زیر)، دکمه Next را زده و در این قسمت شما کلیدهای shift+f10 را فشار دهید (با این کار برنامه cmd باز می شود)

00

۲- پس از اجرا شدن برنامه cmd، شما باید دو تا از فایل های سیستمی ویندوز را با هم جابجا کنید . برای انجام این کار، دستور زیر را تایپ کنید:

copy c:\windows\system32\sethc.exe c

125

حالا  فایل اجرایی cmd را کپی کنید. برای این کار، از دستور زیر استفاده نمایید:

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

238

سپس کامپیوتر خود را  Restart کنید  و اجازه دهید تا به صورت عادی، ویندوز بارگذاری شود. هنگامی که صفحه خوش آمد گویی و در خواست کلمه عبور را مشاهده کردید، دکمه Shift صفحه کلید را ۵ مرتبه بفشارید تا پنجره command prompt در حالت مدیر سیستم، نمایش داده شود.

323

هم اکنون، زمان تغییر کلمه عبور ویندوز است. بنابراین، دستور زیر را تایپ کنید:

net user

بعد از تایپ این دستور شما یوزرهای موجود در ویندوز را مشاهده میکنید.

screenshot_2

 در ادامه مطابق شکل شما رمز جدید را برای یوزر انتخاب شده قرار میدهید اگر در زمانی که از شما رمز جدید میخواهد کادر را خالی بگذارید پسورد پاک میشود . نکته دیگر اینکه در زمانی که شما رمز جدید را در کادر رمز و در کادر تکرار رمز وارد میکنید شاید چیزی برای تایپ شدن نشان ندهد اما تایپ میشود و رمز جدید اعمال میشود سپس اینتر را فشار دهید .

* net user   nameuser

screenshot_22

در آخر هم باید فایل اصلی sethc.exe را که از آن نسخه پشتیبان گرفته اید، جایگزین فایل فعلی نمایید. برای انجام این کار، دوباره سیستم را از روی DVD ویندوز راه اندازی کرده و زمانی که بعد از قسمت Repair your computer پنجره cmd نمایش داده شد، دستور زیر را برای جایگزینی آن تایپ کنید:

copy c:\sethc.exe c:\windows\system32\sethc.exe

در نهایت، برای اعمال تغییرات، لازم است که سیستم دوباره راه اندازی شود.

نوشته های مشابه

تنظیمات بوت در سیستم

اگر بخواهید ویندوز جدیدی نصب کنید و یا اگر بخواهید از از دیسک نجات آنتی ویروس ها مختلف استفاده کنید…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *